ارزانترین بیمه بدنه خودرو برای کدام شرکت است؟

0

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در زمان خرید خودرو باید انجام دهید، خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو است. بیمه شخص ثالث خسارت مالی و جانی وارد شده به سرنشینان خودرو در تصادفات رانندگی را می‌پردازد. این بیمه برخلاف بیمه بدنه، یک بیمه اجباری و الزامی است. در صورت عدم تمدید بیمه شخص ثالث و دیر کرد در خرید آن، مالک خودرو مشمول جریمه خواهد شد. البته خرید بیمه بدنه الزامی نیست و مالک خودرو در صورت تمایل و نیاز به آن می‌تواند نسبت به خرید بیمه بدنه اقدام کند. بیمه بدنه خودرو تنها خسارت وارد شده به خودرو را در تصادفات رانندگی پرداخت می‌کند.

بیمه بدنه خودرو دارای دو پوشش اصلی و فرعی بوده و تنها خساراتی که در این دو دسته پوشش قرار بگیرد را پرداخت خواهد کرد. پوشش های اصلی بیمه بدنه شامل تخفیف خودروهای صفر کیلومتر، تخفیف عدم خسارت و تخفیف نقدی خواهد بود. از طرفی پوشش فرعی هم شامل تخفیف ارزش خودرو، تخفیف گروهی، تخفیف مشاغل خاص، تخفیف خودروهای گران قیمت و وارداتی، تخفیف مناسبت‌ها و اعیاد مختلف می‌شود.

امروزه با توجه به افزایش قیمت خودرو و قطعات اولیه آن، بسیاری از افراد به دنبال خرید یک بیمه بدنه ارزان قیمت هستند. اگر به دنبال خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

عوامل موثر بر قیمت بیمه بدنه خودرو کدامند؟

در زمان خرید بیمه بدنه خودرو، عوامل بسیاری می‌توانند روی قیمت نهایی آن تاثیرگذار باشند. در ادامه با عواملی آشنا خواهید شد که می‌توانند قیمت خرید بیمه بدنه را تحت تاثیر قرار دهند.

تغییر کاربری خودرو

اگر در زمان اعتبار بیمه بدنه خودرو، کاربری خودرو را تغییر دادید بهتر است برای صدور بیمه نامه جدید به شرکت بیمه مراجعه کنید. شرکت بیمه هم با توجه به کاربری جدید خودرو، بیمه نامه جدید با حق بیمه جدید را صادر می‌کند.

در صورت تصادف و عدم تغییر کاربری خودرو در شرکت بیمه، شرکت بیمه هیچگونه تعهدی در قبال خودرو جدید ندارد و تنها طبق بیمه نامه به تعهدات خود عمل می‌کند.

سابقه بیمه بدنه

سابقه بیمه بدنه هم می‌تواند روی قیمت آن تاثیر داشته باشد. بسیاری از افراد با رانندگی اصولی که دارند تا به حال هیچگونه تصادفی نداشته‌اند. این دسته از افراد اگر چهار یا پنج سال از بیمه بدنه خود استفاده نکنند در تمدید بیمه‌نامه، شرکت بیمه برای آن‌ها تخفیف قائل می‌شود.

سابقه بیمه بدنه خودرو

قیمت خودرو

قیمت روز خودرو در زمان خرید بیمه بدنه خودرو بسیار مهم است. معمولا آنچه در بیمه نامه ذکر می‌شود، قیمت روز خودرو مورد نظر است. در صورتی که سالانه نسبت به افزایش سقف قیمت خودرو با توجه به ارزش متعارف خودرو اقدام نکنید، در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای شرکت بیمه طبق تعهداتی که در بیمه نامه ذکر کرده‌ است اقدام می‌کند. پرداخت مابه‌تفاوت خسارت وارد شده در تصادف رانندگی به عهده فرد مقصر خواهد بود.

کاربری خودرو

کاربری خودرو هم یکی از عوامل تاثیرگذار در خرید بیمه بدنه است. معمولا خودروهایی چون تاکسی، ون‌، باربری و… که بیشتر در معرض تصادفات رانندگی قرار دارند باید حق بیمه بیشتری بپردازند. این دسته از افراد در مقایسه با پرداخت حق بیمه بالا، در زمان وقوع حادثه هم با توجه به قراردادی که دارند خسارت خود را دریافت می‌کنند. در حال حاضر خودروهای شخصی در مقایسه با این دسته از خودروها، حق بیمه کمتری پرداخت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

کارت طلایی یا بیمه بدنه ؟

سن راننده

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار روی قیمت بیمه بدنه، سن راننده است. معمولا رانندگان بین ۱۸ تا ۲۵ سال دارای حق بیمه بیشتری هستند. تنها دلیل آن هم می‌تواند احتمال بالای وقوع تصادفات رانندگی در این سنین باشد. رانندگانی که در این بازه سنی هستند باید در مقایسه با دیگر رانندگانی که بالای ۲۵ سال سن دارند حق بیمه بیشتری بپردازند.

انواع تخفیف

بسیاری از شرکت‌های بیمه به منظور جذب مشتری و صدور بیمه‌نامه‌های بیشتر، برای مشتری‌های خود تخفیف قائل می‌شوند. در واقع این تخفیف‌ها می‌تواند مناسبتی، تخفیف خودرو صفر، تخفیف خوش‌حسابی و… باشد.

محل سکونت راننده

در زمان خرید بیمه خودرو از شما اطلاعاتی می‌خواهند که آدرس محل سکونت و کدپستی هم شامل آن‌ها می‌شود. در واقع قیمت نهایی حق بیمه پرداختی با توجه به محل سکونت فرد مشخص می‌شود. اگر فرد در یک منطقه شلوغ و پر رفت و آمد مانند مرکز شهر باشد، حق بیمه پرداختی آن بالاتر خواهد بود. تنها دلیل آن هم می‌تواند ازدحام و آمار بالای تصادفات رانندگی در آن منطقه باشد.

بیمه بدنه خودرو

مدل ماشین

مدل ماشین و سال ساخت آن هم یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در خرید بیمه بدنه خواهد بود. در واقع هرچه خودرو سال ساخت کمتری داشته باشد از حق بیمه کمتری هم برخوردار می‌شود. در مقابل خودروهای لوکس و آنتیک باید حق بیمه بیشتری بپردازند. البته امروزه کمتر شرکت بیمه‌ای این خودروهای لوکس و قدیمی را بیمه بدنه می‌کند.

ویژگی های بهترین و ارزانترین بیمه بدنه خودرو چیست؟

هنگام خرید بیمه بدنه به تمام مواردی که در بیمه نامه ذکر شده است توجه داشته باشید. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به دنبال بهترین و ارزان‌ترین بیمه بدنه خودرو هستند باید در حین خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه به چند نکته توجه کنید:

میزان رضایت مشتریان

یکی از ویژگی‌هایی که اعتبار شرکت بیمه مذکور را نشان می‌دهد، میزان رضایت مشتریان از شرکت بیمه است. معمولا شرکت‌هایی که به تعهدات خود عمل کنند و خدمات درست و کاملی ارائه دهند می‌توانند رضایت مشتریان را کسب کنند.

بیشتر بخوانید:

بهترین بیمه بدنه

توانگری مالی

توانگری مالی در واقع نشان دهنده توانایی مالی شرکت بیمه در پرداخت خسارات وارد شده به خودرو است. شرکت‌های بیمه در کشور ما دارای پنج سطح توانگری مالی هستند که سطح یک نشان دهنده بیشترین میزان توانگری و سطح پنج نشان دهنده کمترین میزان توانگری مالی است.

در انتخاب ارزان‌ترین شرکت بیمه سعی کنید که توانگری مالی شرکت بیمه را هم در نظر داشته باشید.

تعداد مراکز پرداخت خسارت

هرچه تعداد مراکز پرداخت خسارت در شرکت بیمه بیشتر باشد، دسترسی به آن شرکت بیمه هم بیشتر خواهد بود. این موضوع خود می‌تواند دلیلی بر پرطرفدار بودن آن شرکت بیمه باشد. در حال حاضر شرکت بیمه ایران دارای بیشترین شعب، نمایندگی و مراکز پرداخت خسارت در سطح شهر است.

تعداد مراکز پرداخت خسارت بیمه بدنه

نحوه پرداخت خسارت

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که بیشتر افراد بعد از وقوع حادثه و تصادف با آن مواجه می‌شوند، نوع و نحوه پرداخت خسارت از جانب شرکت بیمه است. در واقع شرکت بیمه موظف است که پس از وقوع حادثه با کارشناسی بازرسان، خسارت وارد شده را بپردازد.

معرفی ارزانترین بیمه بدنه خودرو در سال ۱۴۰۱

معمولا شرکت‌های بیمه‌ای که ارزان‌ترین بیمه بدنه را ارائه می‌دهند، از خدمات و امکانات مناسبی برخوردار هستند. این موضوع نمی‌تواند دلیلی برای کیفیت پایین خدمات ارائه شده به مشتریان باشد. د

ر حال حاضر شرکت‌های بیمه ایران، دانا، کوثر و سرمد به عنوان ارزان‌ترین شرکت‌های بیمه خودرو معرفی شده‌اند. همین موضوع باعث شده تا تعداد بیمه‌نامه‌های صادر شده در این شرکت‌ها افزایش چشمگیری داشته باشد.

معرفی بیمه باما

امروزه با توجه به تغییر شیوه زندگی مردم، بیشتر کسب و کارها به صورت آنلاین و غیرحضوری به فعالیت خود ادامه می‌دهند. از این رو بسیاری ترجیح می‌دهند به جای مراجعه به شرکت بیمه، به صورت آنلاین و غیرحضوری بیمه نامه‌ خودروی مورد نظر خود را خریداری کنند و یا برای تمدید آن به صورت آنلاین اقدام کنند.
وب سایت بیمه باما (bimebama.com) یکی از وب سایت‌های معتبر در زمینه خرید، مقایسه و مشاوره در رابطه با بیمه خودرو است. در حال حاضر وب سایت بیمه باما با شرکت‌های بیمه‌ای چون بیمه دانا، ایران، نوین، سینا، دی، پارسیان، آسیا، البرز و.. در حال همکاری است. اگر شما هم به دنبال خرید بیمه خودرو هستید می‌توانید با مراجعه به این وب سایت، مقایسه قیمت خرید بیمه در شرکت‌های مختلف یکی از بهترین بیمه‌های خودرو را خریداری کنید. از دیگر خدمات وب سایت بیمه باما می‌توانیم به مشاوره تلفنی، مشاوران تخصصی وب سایت در رابطه با خرید بیمه خودرو اشاره کنیم.
با مطالعه این مقاله شما اکنون می‌توانید با آگاهی کامل ارزانترین بیمه بدنه را انتخاب کنید.

برای خرید بهترین بیمه مناسب خود کلیک کنید:

بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو دو نوع بیمه متفاوت برای خودروی شماست. بیمه شخص ثالث خسارت جانی و مالی وارد شده را پرداخت می‌کند و بیمه بدنه خسارت وارد شده به خودرو را می‌پردازد. این دو نوع بیمه هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند. تنها بیمه بدنه خودرو اختیاری بوده و فرد در صورت تمایل می‌تواند نسبت به خرید آن اقدام کند.

معمولا خودروهایی که عمر آن‌ها بالای ۱۰ سال باشد باید حق بیمه بیشتری پرداخت کنند. علاوه بر این خودروهایی که عمر آن‌ها بیش از ۱۵ سال است، نمی‌توانند از بیمه بدنه استفاده کنند.

بله، کارشناس مربوط به شرکت بیمه قبل از صدور بیمه نامه باید خودروی مورد نظر را کامل کارشناسی کند. بعد از تایید اجازه صدور بیمه نامه داده خواهد شد.

در صورتی می‌توان این کار را انجام داد که اعتبار بیمه بدنه خودرو تمام شده باشد.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.