بهترین بیمه شخص ثالث طبق رتبه بندی و نظر مردم کدام است؟

0

همان‌طور که می‌دانید بیمه شخص ثالث، نوعی بیمه اجباری است و رانندگانی که این نوع بیمه را خریداری نکرده باشند، مطابق با قانون جریمه خواهند شد.پس خرید بیمه شخص ثالث مهم است. بنابراین این عامل می‌تواند به دغدغه‌ای اساسی برای رانندگان تبدیل شود. اما در این زمینه لازم است به نکته‌ای توجه داشته باشید و آن نکته این است که نباید در چنین شرایطی، به خرید بیمه شخص ثالث از هر شرکتی، دست بزنید. برای نمونه نباید بیمه شخص ثالث خود را از شرکتی خریداری کنید که به موقع خسارت ناشی از تصادف را پرداخت خواهد کرد. بنابراین لازم است از میان انواع شرکت‌های بیمه گذار، شرکتی را برای خرید بیمه، انتخاب کنید که بهترین بیمه شخص ثالث را ارائه می‌دهد. اما بهترین شرکت بیمه شخص ثالث کدام است؟ شرکتی که ارزانترین خدمات را ارائه می‌دهد؟ پشتیبانی و خدمات خوبی ارائه می‌دهد یا …؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ می‌دهیم تا بتوانید بهترین بیمه شخص ثالث را از بهترین شرکت بیمه بخرید.

در خرید بهترین بیمه شخص ثالث چه عواملی مهم است؟

در هنگام خرید بهترین بیمه ماشین باید به چند عامل اساسی توجه داشته باشید. از جمله این عوامل می‌توان میزان فروش و محبوبیت بیمه مورد نظر را نام برد. از طرف دیگر پوشش مالی و توانگری شرکت بیمه نیز در انتخاب بهترین بیمه خودرو اثر گذار است. میزان سهم شرکت بیمه از بازار و هم‌چنین تعداد شعبه‌های فعال آن شرکت در سراسر کشور نیز از دیگر عوامل موثر بر انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث خودرو هستند.

توجه به نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث نیز در انتخاب بهترین بیمه خودرو اثر دارد. میزان تخفیفاتی که شرکت بیمه برای مشتریان خود در نظر می‌گیرد نیز از دیگر عوامل موثر در تعیین و انتخاب و خرید بهترین بیمه شخص ثالث است.

 رتبه بندی بیمه شخص ثالث و انتخاب بهترین مراکز برای انجام این کار، بر اساس میزان رضایت مندی مشتریان و هم‌چنین پرداخت خسارت و پایین بودن نرخ شکایت‌ها نیز مشخص می‌شود.

در ادامه به شرح هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

پوشش مالی

لازم است بدانید که حداکثر هزینه‌ای را که یک شرکت بیمه برای خسارت‌های ناشی از تصادف پرداخت می‌کند سطح پوششی و یا سقف تعهدات آن شرکت است. لازم است به این عامل نیز توجه داشته باشید که حداقل میزان پوشش مالی، هر ساله به وسیله بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌شود که بر اساس دیه یک انسان در ماه حرام محاسبه می‌گردد. این مبلغ را می‌توان با افزایش حق بیمه، بالاتر برد. شرکت‌های بیمه در حال حاضر سقف خسارت‌ بیمه شخص ثالث متنوعی را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند.

جریمه بیمه شخص ثالث

توانگری مالی

یکی از موارد ضروری برای انتخاب و خرید بهترین بیمه شخص ثالث، توان مالی شرکت بیمه مورد نظر در پرداخت خسارت ناشی از تصادفات است. توانگری مالی شرکت بیمه نشان می‌دهد که یک شرکت تا چه اندازه توان پرداخت خسارات را دارد و می‌تواند تعهدات خود را در قبال مشتریان انجام دهد.

شرکت بیمه نسبت توانگری سطح توانگری
ایران ۷۱ دو
آسیا ۱۴۵ یک
دانا ۱۲۱ یک
البرز ۱۲۲ یک
معلم ۷۷ دو
پارسیان ۱۲۰ یک
ملت ۱۹۴ یک
رازی ۷۱ دو
سامان ۱۱۵ یک
نوین ۱۳۷ یک
پاسارگاد ۱۵۷ یک
کارآفرین ۱۱۷ یک
سینا ۹۰ دو
دی ۸۱ دو
میهن ۱۰۱ یک
کوثر ۱۲۶ یک
آرمان ۷۱ دو
ما ۱۷۴ یک
سرمد ۱۳۸ یک

سهم از بازار

سهم از بازار، دیگر فاکتور مهم در انتخاب و خرید بهترین بیمه شخص ثالث خودرو است. این فاکتور نشان می‌دهد که کدام یک از شرکت‌های بیمه، بیشترین میزان از مشتریان را دارند. در حقیقت می‌توان گفت میزان رضایتمندی مشتریان را می‌توان از سهم بازار یک شرکت بیمه به دست آورد. در این میان، مجموع فروش بیمه نامه‌های صادر شده برای انواع مختلف خودروها نیز می‌تواند سهم بازار هر یک از بیمه‌ها را در رتبه بندی بیمه شخص ثالث نشان دهد.

سهم از بازار بیمه شخص ثالث

تعداد شعبه‌ها

یکی دیگر از عوامل موثر در خرید بهترین بیمه نامه شخص ثالث، تعداد شعب فعال شرکت بیمه مورد نظر است. در این زمینه لازم به ذکر است که هر چه تعداد شعب یک شرکت بیمه کم‌تر باشد فرایند پرداخت خسارت در این شرکت نیز طولانی‌تر خواهد شد. بنابراین در هنگام خرید بیمه نامه شخص ثالث باید به این فاکتور مهم نیز توجه داشته باشید و شرکتی را انتخاب نمایید که شعبه‌های فعال بیشتری در سراسر کشور دارد تا از این طریق مراحل قانونی پرداخت خسارت سریع‌تر گردد.

شرکت بیمه تعدا مراکز
ایران ۲۰۹
آسیا ۱۰۰
پاسارگاد ۸۳
دانا ۷۶
پارسیان ۶۶
معلم ۶۰
نوین ۵۹
البرز ۵۶
کارآفرین ۵۵
سینا ۵۴
دی ۴۸
رازی ۴۴
ما ۴۴

قیمت مناسب بیمه

یکی دیگر از عوامل موثر بر رتبه بندی بیمه‌ها در سال ۱۴۰۱ و انتخاب و خرید بهترین بیمه نامه شخص ثالث، عامل قیمت است. به طور معمول، یک شرکت بیمه که قیمت پایین‌تری دارد و از طرف دیگر کیفیت خدمات آن نیز مناسب است می‌تواند در جلب توجه مشتریان خود اثر گذار باشد. در حال حاضر نرخ بیمه شخص ثالث در میان شرکت‌های مختلف بیمه یکسان است و اختلاف، تنها در نرخ تعهدات مالی بالاتر است.

بیشتر بخوانید:

ارزانترین بیمه شخص ثالث کدام است؟

میزان تخفیف بیمه برای مشتریان

در حالت کلی، شرکت‌های بیمه در صورتی که راننده، از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکند، برای تمدید نمودن مدت اعتبار بیمه نامه وی، تخفیفاتی را در نظر می‌گیرند. این تخفیف‌ها در بیشتر موارد به صورت پلکانی اعمال خواهند شد. لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که نرخ تخفیف تمامی شرکت‌های بیمه یکسان است.

میزان رضایت مشتریان

به طور کلی، بیمه مرکزی چندین فاکتور را برای سنجش میزان رضایت مشتریان اعلام می‌کند تا مردم و مراجعین، بتوانند انتخاب مناسب‌تری داشته باشند. از طرف دیگر شرکت‌های بیمه نیز تلاش می‌کنند تا خدمات بهتری را به مشتریان خود ارائه دهد. از جمله شاخص‌های مهم در جلب رضایت مشتریان می‌توان به تبلیغات صحیح شرکت بیمه مورد نظر و هم‌چنین سادگی و سهولت صدور بیمه نامه، اشاره کرد.

از طرف دیگر لازم است شرکت بیمه، تناسب بیمه نامه با نیاز مشتریان را نیز در نظر بگیرد. ارائه اطلاعات مناسب و کافی به مشتریان و هم‌چنین رضایت مالی نیز از دیگر عوامل موثر در جلب رضایت مشتریان از شرکت بیمه است و در رتبه بندی بیمه‌ها در سال ۱۴۰۱ نیز اثر گذار است.

میزان دانش کارکنان شرکت بیمه مورد نظر و هم‌چنین پرداخت خسارت، کیفیت ارتباط با مشتریان و مراجعه کنندگان، رسیدگی به شکایات مردمی، پاسخگویی و … نیز از دیگر عوامل موثر بر جلب رضایت مشتریان است که لازم است در هنگام خرید بیمه نامه شخص ثالث به این موارد توجه کافی داشته باشید.

شرکت بیمه رسیدگی به شکایات رضایت از مبلغ خسارت دریافتی سادگی و سهولت پرداخت خسارت
ایران ۱ ۲ ۲
آسیا ۳ ۳ ۱
البرز ۱۵ ۱۹ ۱۵
دانا ۲ ۴ ۳
معلم ۴ ۶ ۴
پارسیان ۱۰ ۸ ۵
رازی ۱۳ ۵ ۶
کارآفرین ۱۴ ۱۵ ۱۳
سینا ۱۱ ۹ ۸
ملت ۷ ۱۳ ۹
دی ۶ ۱۱ ۱۰
سامان ۱۲ ۱۸ ۱۴
نوین ۸ ۱۲ ۱۱
پاسارگاد ۵ ۱۴ ۷
میهن ۹ ۱۰ ۱۲
ما ۱۸ ۷ ۱۶
آرمان ۱۷ ۱۶ ۱۹

میزان محبوبیت

یکی دیگر از عوامل موثر بر انتخاب و خرید بهترین بیمه شخص ثالث خودرو که در رتبه بندی شرکت‌های بیمه در سال ۱۴۰۱ نیز اثر گذار است، میزان محبوبیت شرکت بیمه مورد نظر است. بسیاری از شرکت‌های بیمه تاکنون توانسته‌اند گام‌هایی موثر در جلب رضایت مشتریان خود بردارند و میزان محبوبیت بالاتری را به دست آورند. به طور معمول، 

این دسته از شرکت‌های بیمه، میزان شکایت‌های مردمی بسیار کم‌تر است و رضایتمندی در مرتبه بسیار بالایی قرار دارد.

از طریق مراجعه به این شرکت‌های بیمه، مردم می‌توانند با سهولت بیشتری امور مربوط به بیمه خودروی خود را پیگیری کنند. لذا این عوامل در محبوبیت بیشتر این شرکت‌ها اثر گذار خواهد بود.

پرداخت خسارت

پرداخت خسارت‌های وارده پس از تصادفات، یکی از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب و خرید بهترین بیمه شخص ثالث به شمار می‌رود و در رتبه بندی بیمه شخص ثالث از نظر مشتریان نیز اثر گذار است. بنابراین لازم است خرید بیمه خود را از شرکتی انجام دهید که خسارات را به موقع پرداخت می‌کند و برای پرداخت خسارات وارده، شعبه‌های کافی دارد. بعضی از شرکت‌های بیمه برای حل مشکلات مربوط به تعداد شعب و یا غیر قابل دسترس بودن آن، از سیستم پرداخت خسارت سیار استفاده می‌کنند و توانسته‌اند در مسیر جلب رضایت مشتریان خود گام‌های موثری را بردارند.

بیمه شخص ثالث

پایین بودن نرخ شکایت‌ها

پایین بودن نرخ شکایت‌های مردمی از یک شرکت بیمه، نشان می‌دهد که شرکت مورد نظر توانسته رضایت بیشتر مراجعه کنندگان و مشتریان خود را به دست آورد. بنابراین یکی از فاکتورهای بسیار مهم در هنگام انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث توجه به این عامل است.

لازم به ذکر است که نرخ شکایت‌های ثبت شده هر یک از شرکت‌های بیمه در سالنامه آماری، هر ساله به وسیله بیمه مرکزی چاپ و منتشر می‌شود.

معرفی بیمه باما

بیمه باما (bimebama.com) یک سامانه مشاوره و خرید آنلاین انواع بیمه نامه است. با مراجعه به وب سایت این مجموعه می‌توانید در کم‌ترین زمان ممکن، قیمت انواع مختلف بیمه از جمله بیمه شخص ثالث را از شرکت‌های مختلف بیمه استعلام بگیرید و سپس با انجام یک مقایسه همه جانبه بین این خدمات، بیمه نامه مورد نظر خود را به صورت آنلاین و اینترنتی خریداری نمایید. پس از انجام این اقدام، بیمه نامه شخص ثالث خودروی شما در سریع‌ترین زمان ممکن صادر می‌شود و به آدرس مورد نظر شما ارسال می‌گردد.

از جمله خدمات این مجموعه می‌توان به مشاوره تخصصی در زمینه انواع بیمه و هم‌چنین امکان مقایسه قیمت‌ها و شرایط بیمه و پرداخت آسان و مطمئن با استفاده از روش‌های پرداخت آنلاین، کارت به کارت و پرداخت در محل اشاره کرد. این سامانه هم‌چنین به سیستم یادآور تمدید و یا قسط بیمه نامه نیز مجهز شده است.

برای خرید بیمه باما به راحتی می‌توانید به مقایسه و انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث دست بزنید و سپس درخواست خرید خود را ارسال نمایید و اطلاعات خود را تکمیل کنید. پس از اجرای این گام‌ها بیمه نامه مورد نظر برای شما صادر و به محل مورد نظرتان ارسال خواهد شد.

برای خرید بهترین بیمه مناسب خود کلیک کنید:

سوالات متداول

بله، لازم است بدانید که در صورتی که اعتبار گواهی نامه رانندگی به اتمام برسد از نظر شرکت‌های بیمه به معنای نداشتن گواهی نامه نیست. بنابراین خسارات پرداخت می‌گردد.

در صورتی که راننده خودرو باحیوانی تصادف کند و منجر به مرگ آن حیوان شود خسارت وارد شده از بیمه نامه شخص ثالث راننده تا سقف پوشش مالی قابل پرداخت است.

اگر شخصی در حین آموزش رانندگی با خودروی شخص ثالث برخورد کند اگر تحت تعلیم آموزشگاه رانندگی معتبر باشد که دارای مجوز قانونی است این خسارت از محل بیمه نامه شخص ثالث خودرو پرداخت خواهد شد.

در صورتی که عابر پیاده، قونین و مقرارت را رعایت نکند و باعث ایجاد یک حادثه شود، عابر آسیب دیده و یا ورثه او( در صورتی که فوت کرده باشد)، می‌توانند از مزایای بیمه شخص ثالث برخوردار شوند.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.