بیمه بدنه البرز: استعلام قیمت و خرید با تخفیف

logo

ارسال سریع

خرید آسان

پشتیبانی ۲۴ ساعته

صرفه جویی در زمان

مقایسه آسان

بیمه بدنه البرز: استعلام قیمت و خرید با تخفیف

شرکت بیمه البرز یکی از باسابقه‌ترین شرکت‌های بیمه‌ای در کشور است. یکی از انواع بیمه‌ نامه‌های ارائه‌ شده در این شرکت، بیمه بدنه است. همان‌طور که می‌دانید بیمه‌ نامه بدنه از انواع بیمه‌های اختیاری به شمار می‌رود و می‌تواند خودروی شما را در برابر بسیاری از حوادث از قبیل تصادف، واژگونی، سرقت، آتش‌ سوزی، سیل، زلزله و… بیمه کند و خسارات وارد شده را جبران نماید.

بررسی پوشش‌های بیمه بدنه البرز

بررسی پوشش‌های بیمه بدنه البرز برای فردی که قصد دارد بیمه بخرد و بداند بیمه بدنه البرز چطور است و چه خدماتی را ارائه می‌دهد ضروری است. لازم است بدانید که پوشش‌های بیمه بدنه شرکت البرز به‌ طور کلی شامل ۲ دسته است. این بیمه دارای برخی از پوشش‌های اصلی و برخی از پوشش‌های تکمیلی و یا اضافی است.

پوشش‌های اصلی

پوشش‌های اصلی این بیمه‌نامه، شامل مواردی از قبیل خساراتی است که در اثر برخورد خودرو با یک جسم به وجود می‌آید و یا خودرو واژگون می‌گردد. سقوط خودرو نیز شامل این دسته از پوشش‌های بیمه نامه بدنه البرز است. هم‌چنین پوشش‌های اصلی بیمه بدنه این شرکت، خساراتی را که در اثر آتش‌ سوزی و یا صاعقه و انفجار به خودرو وارد می‌شود در بر می‌گیرد و زیان‌های ناشی از سرقت کلی یک خودرو را نیز پوشش می‌دهد.

پوشش‌های تکمیلی

پوشش‌های تکمیلی و یا اضافی بیمه بدنه شرکت البرز شامل سرقت درجا و یا جزئی خودرو است که مواردی از قبیل سرقت رینگ خودرو، لاستیک آن، ضبط باتری خودرو و… را در بر می‌گیرد. شکستن شیشه خودرو به‌ تنهایی نیز از دیگر موارد پوشش اضافی و یا تکمیلی بیمه بدنه شرکت البرز به شمار می‌رود.

این بیمه در برابر حوادثی از قبیل سیل، زلزله و بلایای طبیعی نیز خسارات وارد شده به خودرو را جبران می‌کند و خسارات ناشی از پاشیده شدن مواد شیمیایی به بدنه خودرو را نیز پوشش می‌دهد. پوشش ایاب و ذهاب نوع دیگری از پوشش‌های تکمیلی بیمه‌ نامه بدنه این شرکت است.

پوشش حذف ماده ۱۰ یا عدم اعمال قاعده نسبی، یکی دیگر از پوشش‌های تکمیلی این بیمه‌ نامه است که با نام نوسانات قیمت خودرو نیز شناخته می‌شود. پوشش حذف فرانشیز و ترانزیت از دیگر پوشش‌های تکمیلی بیمه‌ نامه بدنه البرز به شمار می‌رود.

پوشش های فرعی بیمه بدنه البرز

بیمه بدنه البرز چه خساراتی را پوشش نمی‌دهد؟

در صورتی‌ که خودروی شما در جنگ و یا شورش‌ها و بلواها دچار آسیب شود، نمی‌توانید از پوشش بیمه‌ نامه بدنه البرز برای جبران آسیب‌های وارد شده، استفاده کنید. از طرف دیگر، این بیمه‌ نامه زیان‌های ناشی از انفجارهای هسته‌ای را پوشش نمی‌دهد. خساراتی که به‌ صورت عمدی به خودرو وارد می‌شوند و یا در هنگام فرار از پلیس و در تعقیب، خودرو را دچار خسارت و زیان مالی می‌کنند، نیز از طریق این بیمه‌ نامه جبران نخواهند شد.

در صورتی‌ که راننده‌ یک خودرو، گواهینامه نداشته باشد و یا گواهی‌نامه وی، باطل‌ شده باشد و یا در اثر مصرف مشروبات الکلی، واقعه تصادف اتفاق افتاده باشد، بیمه گزار نمی‌تواند از شرکت بیمه البرز مطالبه‌ای داشته باشد. در صورتی‌ که آسیب وارد شده به یک خودرو به دلیل حمل و نقل و یا بکسل کردن آن باشد، نمی‌توان از پوشش بیمه بدنه شرکت البرز استفاده کرد و خسارات وارد شده به آن‌ را جبران نمود.

خسارت‌هایی که به وسایل الکتریکی و الکترونیکی خودرو وارد می‌شوند و به دلیل خرابی کارکرد آن‌ها است، تحت پوشش این بیمه‌ نامه قرار نمی‌گیرند. هم‌چنین خساراتی که به دلیل حمل بیش‌ از اندازه بار هستند نیز تحت پوشش این بیمه‌ نامه قرار نمی‌گیرند.

استعلام اصالت بیمه بدنه البرز

استعلام اصالت بیمه بدنه البرز به بیمه‌گزاران مختلف و خریداران کمک می‌کند تا بتوانند قیمت این بیمه‌ نامه و هم‌چنین شرایط آن را مورد بررسی دقیق خود قرار دهند و سپس به خرید آن دست بزنند. در حال حاضر استعلام اصالت بیمه‌ نامه بدنه شرکت‌های مختلف، از طریق حضوری و آنلاین فراهم شده‌ است.

محاسبه و قیمت بیمه بدنه البرز

همان‌طور که می‌دانید قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف بیمه، متفاوت است. برای فردی که قصد دارد از این‌ موضوع اطلاع پیدا کند که قیمت بیمه بدنه البرز چطور است، ذکر این نکته ضرورت دارد که به‌ طور کلی این عامل، تحت تأثیر چند فاکتور قرار می‌گیرد.

به‌ طور کلی می‌توان گفت پوشش‌های بیمه بدنه، بسته به سقف تعهدات شرکت‌های مختلف و تخفیف‌های آن‌ها، قیمت‌های مختلفی را در بر می‌گیرد. لازم به ذکر این نکته است که قیمت بیمه بدنه شرکت البرز نسبت‌ به بسیاری از شرکت‌های بیمه کم‌تر است. از طرف دیگر این شرکت تخفیف‌های بسیار زیادی را هم برای خریداران در نظر می‌گیرد.

قیمت بیمه بدنه البرز

بررسی تخفیف‌های بیمه بدنه البرز

همان‌طور که می‌دانید تخفیف‌هایی که شرکت‌های مختلف بیمه برای بیمه بدنه ارائه می‌دهند، می‌تواند نقش قابل‌ توجهی در کاهش یافتن قیمت این بیمه‌ نامه داشته باشد. شرکت بیمه البرز برای این مواقع، تخفیف‌هایی از قبیل تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه و تخفیف خودرو صفر کیلومتر را در نظر گرفته‌ است. تخفیف برای خودروهای وارداتی و هم‌چنین تخفیف پرداخت نقدی حق بیمه از دیگر موارد تخفیف‌های این شرکت بیمه است.

این شرکت برای افرادی که خودروهای صفر کیلومتر دارند و از این شرکت، بیمه بدنه خریداری می‌کنند، تخفیف ۲۰ درصدی در نظر گرفته‌ است و برای افرادی که حق بیمه خود را به‌ صورت نقدی پرداخت می‌نمایند، ده‌ درصد، تخفیف ارائه می‌دهد. علاوه‌ بر این موارد، شرکت بیمه البرز برای کارکنان سازمان‌های مختلف نیز تخفیفاتی را ارائه می‌دهد. از جمله این افراد می‌توان اعضای انجمن مهندسی حمل‌ و نقل ریلی ایران، کارکنان بانک کشاورزی، خودروهای پلاک منطقه آزاد و… را نام برد.

بیشتر بخوانید:

بیمه بدنه ما
بیمه بدنه پاسارگاد

خرید بیمه بدنه البرز

در حال حاضر بیمه‌ گزاران و خریداران بیمه بدنه، می‌توانند از ۳ روش به خرید بیمه بدنه البرز دست بزنند. از جمله این روش‌ها می‌توان به روش حضوری خرید بیمه بدنه اشاره کرد. در شرایط فعلی خرید اینترنتی بیمه بدنه البرز نیز رواج قابل‌ توجهی پیدا کرده‌ است. هم‌چنین می‌توانید این نوع از بیمه‌ نامه خودروی خود را از طریق قسطی نیز خریداری نمایید.

خرید بیمه بدنه البرز

حضوری

در روش خرید حضوری بیمه‌ نامه بدنه شرکت البرز لازم است با مدارک مورد نیاز به یکی از شعب و یا نمایندگی‌های شرکت بیمه البرز در سراسر کشور مراجعه کنید و فرم مربوط به خرید بیمه بدنه را پر کنید تا روند خرید شما و مراحل آن تکمیل گردد.

آنلاین

یکی از روش‌های خرید انواع بیمه‌ نامه از جمله بیمه‌ نامه بدنه که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد خرید اینترنتی است. خرید اینترنتی بیمه بدنه البرز را می‌توانید از طریق مراجعه به وب‌سایت‌های آنلاین و اینترنتی شرکت‌های بیمه انجام دهید.

در این شیوه باید اطلاعاتی از قبیل نوع خودروی مورد نظر خود، مدل آن و سال ساخت آن را در وب‌سایت و در بخش‌های خواسته‌ شده وارد کنید و مراحل مورد نیاز را از این طریق پیگیری نمایید تا روند خرید بیمه‌ نامه شما تکمیل گردد.

قسطی

یکی از روش‌های خرید انواع بیمه‌نامه، در شرایط فعلی، روش خرید قسطی است. در حال حاضر این امکان فراهم شده‌ است که بیمه‌گزاران بتوانند به خرید قسطی بیمه بدنه البرز نیز دست بزنند. در این‌ صورت لازم است مبلغی را به عنوان پیش‌ پرداخت به شرکت بیمه پرداخت نمایید و یا با ارائه‌ چند برگ چک، به خرید اقساطی بیمه‌ نامه مورد نظر خود دست بزنید.

روش تمدید بیمه بدنه البرز

در صورتی‌ که پیش‌ از این، از شرکت بیمه البرز، بیمه بدنه خریداری کرده‌اید و اکنون یک‌ سال از آن تاریخ می‌گذرد، باید به تمدید بیمه‌نامه خود دست بزنید. چراکه اعتبار این بیمه‌نامه، یک‌سال است. برای این منظور باید کارشناس بیمه، از خودروی شما بازدید کند و سپس به تمدید بیمه‌نامه دست بزند.

اما شرکت‌های بیمه به تدابیری اندیشیده‌اند که نیازی به بازدید از خودرو در هنگام تمدید این بیمه‌نامه نباشد. این شرکت‌ها برای این منظور، شرایطی را مطرح می‌نمایند. از جمله شرایط شرکت بیمه البرز در چنین مواقعی، می‌توان به این عامل اشاره کرد که در مواقعی که تاریخ سررسید بیمه‌نامه، نگذشته باشد نیازی به بازدید از خودرو نیست.

هم‌چنین در مواقعی که بیمه‌گزار پوشش‌های بیمه خود را تغییر نداده باشد و یا قیمت خودرو نسبت‌ به سال گذشته، بیش‌ از ۵۰ درصد افزایش پیدا نکرده باشد، نیازی به بازدید کارشناس شرکت بیمه از خودرو نیست.

نحوه دریافت خسارت بیمه بدنه از البرز

در صورتی‌ که بیمه بدنه البرز را خریداری کنید و سپس دچار آسیب‌دیدگی شوید، باید ظرف مدت ۵ روز به یکی از شعب و مراکز پرداخت خسارت بیمه البرز مراجعه نمایید و خسارت‌های وارد شده را اعلام کنید. در این‌ صورت باید پرونده تشکیل دهید و مدارکی را ارائه دهید.

از جمله این مدارک می‌توان به اصل بیمه‌نامه شخص ثالث، اصل بیمه‌نامه بدنه، گواهینامه، کارت ملی، گزارش کلانتری و یا پلیس راه، فاکتور برای قطعات تعویضی و… اشاره کرد. پس‌ از تحویل مدارک مورد نیاز، کارشناس بیمه، میزان خسارت وارد شده را بررسی می‌کند و سپس در حداکثر ۱۵ روز کاری، خسارات پرداخت می‌گردد.

بیمه بدنه البرز

مزایا و معایب بیمه بدنه البرز

خرید بیمه بدنه از شرکت البرز می‌تواند مزایایی را برای شما به وجود آورد. از جمله این مزایا می‌توان به این عامل اشاره کرد که شما با خرید این بیمه‌نامه، می‌توانید در مواقعی که مقصر در حادثه هستید هر گونه خسارت مالی وارد شده به خودروی خود را دریافت نمایید و از طرف دیگر می‌توانید در مواقعی که مقصر نیستید، اما سقف تعهدات بیمه شخص ثالث راننده مقصر در حادثه، خسارت‌های وارد شده به شما را جبران نمی‌کند، خسارات خود را دریافت نمایید.

هم‌چنین لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که در بسیاری از موارد، خسارت‌های وارد شده به یک خودرو به دلایلی غیر از تصادف است و بیمه بدنه البرز این موارد را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. این شرکت بیمه، بیش‌ از ۴۰ شعبه برای پرداخت خسارت دارد و دارای چندین مرکز پرداخت خسارت به‌ صورت سیار نیز است. بنابراین بیمه‌گزاران، این امکان را پیدا می‌کنند که برای دریافت خسارت‌های خود به هر کدام از این مراکز و شعب مراجعه نمایند.

معرفی بیمه باما

بیمه باما (bimebama.com) یکی از وب سایت‌ها و سامانه‌هایی است که به‌ منظور مقایسه، مشاوره و خرید انواع مختلف بیمه‌نامه از جمله بیمه بدنه طراحی و راه‌اندازی شده‌ است. از طریق مراجعه به این سامانه آنلاین می‌توانید قیمت‌های مختلف شرکت‌های بیمه و شرایط آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید و سپس به خرید بیمه‌نامه بدنه مورد نظر خود دست بزنید.

بیشتر بخوانید:

بیمه بدنه پژو 405
بیمه بدنه پارسیان

بیمه های همکار

بیمه آسیا
بیمه البرز
بیمه کارآفرین
بیمه آرمان
بیمه رازی
بیمه معلم
بیمه نوین
بیمه تعاون
بیمه پارسیان
بیمه دانا
بیمه پاسارگاد
بیمه کوثر
بیمه سرمد
بیمه تجارت نو
بیمه ما
بیمه ملت
بیمه سامان
بیمه سینا
بیمه ایران
آسماری