بیمه شخص ثالث آسیا : استعلام قیمت و خرید

logo

ارسال سریع

خرید آسان

پشتیبانی ۲۴ ساعته

صرفه جویی در زمان

مقایسه آسان

بیمه شخص ثالث آسیا : استعلام قیمت و خرید

شاید برایتان جالب باشد که بدانید داشتن بیمه شخص ثالث امری الزامی محسوب می‌شود و تمام دارندگان وسایل نقلیه ملزم به دریافت بیمه شخص ثالث هستند. مزایای ویژه این بیمه باعث شده تا دریافت آن در اکثر کشورهای جهان اجباری شود. در ایران نیز از سال 1347 طی قانونی داشتن بیمه شخص ثالث اجباری شد. بیمه شخص ثالث عبارت است از پوشش تمامی خسارات مالی و جانی ناشی از وقوع حادثه برای افراد حادثه دیده. یعنی با در دست داشتن بیمه شخص ثالث، شرکت بیمه مورد نظر، موظف است طبق قرارداد خسارات ناشی از وقوع حادثه را تمام و کمال جبران نماید. بیمه شخص ثالث آسیا یکی از پرطرفدارترین و معتبرترین بیمه‌های موجود در بازار بیمه ایران است. شرکت بیمه آسیا با بیش از 50 سال تجربه در زمینه بیمه، یکی از مورد اعتمادترین شرکت‌های ارائه کننده خدمات بیمه در ایران محسوب می‌شود. از طرفی دریافت بیمه شخص ثالث بسیار راحت بوده و در کنار سهولت دریافت مزایای فراوانی نیز دارد. در این محتوا قصد داریم به معرفی بیمه شخص ثالث آسیا بپردازیم.

بیمه شخص ثالث آسیا

محاسبه قیمت نهایی بیمه شخص ثالث آسیا

همانطور که می‌دانید تعیین قیمت نهایی بیمه شخص ثالث آسیا و سایر بیمه‌ها به عوامل متعددی بستگی دارد. البته میزانی به عنوان مبنا هر ساله توسط بیمه مرکزی ایران اعلام می‌شود که شرکت‌های ارائه کننده بیمه با وجود افزودن مزایا و ارائه تخفیف اندکی قیمت نهایی آن را تغییر می‌دهند. این مبلغ مبنا بر اساس نرخ دیه سالانه تعیین می‌شود. عوامل تاثیرگذار بر قیمت نهایی بیمه شخص ثالث آسیا عبارتند از:

نوع کاربری خودرو

 نوع استفاده شما از خودرو، یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت خودروست. دارندگان وسایل حمل و نقل عمومی نظیر تاکسی‌ها، اتوبوس‌های بین شهری و… باید حق بیمه بیشتری نسبت به دارندگان خودروی شخصی پرداخت نمایند.

نوع خودرو و تعداد سیلندر آن

 یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیمه شخص ثالث ، نوع خودرو و تعداد سیلندرهای آن است. بدیهی است بهتر بودن مدل خودرو و بیشتر بودن تعداد سیلندرهای آن، باعث افزایش قیمت بیمه خواهد شد. براساس این رتبه بندی خودروهایی با بیش از 4 سیلندر، بیشترین حق بیمه را نسبت به خودروهایی با 4 سیلندر یا کمتر، به خود اختصاص می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

بیمه شخص ثالث آسیا
بیمه شخص ثالث دانا
بیمه شخص ثالث تیبا
بیمه شخص ثالث 206

جریمه نداشتن معاینه فنی

 دریافت معاینه فنی یکی از الزامات بیمه شخص ثالث است. درصورت نداشتن معاینه فنی، 5 درصد از کل مبلغ بیمه به عنوان جریمه بر حساب شما افزوده خواهد شد.

بیمه آسیا

سال تولید خودرو

 یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت نهایی بیمه شخص ثالث سال ساخت خودروی شماست. دارندگان خودروهایی که بیش از 15 سال از تاریخ تولید آنها گذشته باشد ملزم هستند به ازای هر سال اضافه تر 2 درصد جریمه پرداخت نمایند.

جریمه دیرکرد

در صورت اقدام دیرهنگام برای بیمه شخص ثالث ، مبلغی به عنوان جریمه برای شما در نظر گرفته می‌شود که به قیمت نهایی بیمه شما خواهد افزود. برای محاسبه این مقدار اضافی ابتدا باید قیمت یک روز بیمه را محاسبه کنید. برای این کار کافی است مبلغ کل بیمه را بر عدد 365 تقسیم نمایید. سپس تعداد روزهای دیرکرد در تمدید یا خرید بیمه نامه را در مبلغ به دست آمده ضرب نمایید.

تخفیف عدم خسارت

 شرکت بیمه آسیا، امکانی با عنوان تخفیف عدم خسارت برای بیمه گزاران در نظر گرفته است که طی آن به ازای هر سال عدم خسارت، 5 درصد تخفیف برای شما در نظر گرفته می‌شود. سقف مجاز این دسته تخفیف تا 70 درصد است که برای رانندگانی که 14 سال عدم خسارت داشته اند، لحاظ می‌شود.

موارد دیگری مانند سقف تعهدات، مدت قرارداد و تخفیف‌های مناسبتی نیز در قیمت نهایی بیمه شخص ثالث تاثیرگذار هستند. برای محاسبه آنلاین قیمت این بیمه، کافی است به آدرس اینترنتی بیمه باما مراجعه کرده و از دانش مشاوران متخصص ما در این زمینه بهره مند شوید.

مزایای ویژه بیمه شخص ثالث آسیا

بیمه شخص ثالث آسیا، یکی از معتبرترین بیمه‌های موجود در بازار بیمه است. دلیل این استقبال گسترده ویژگی‌ها و مزایای این بیمه نامه است که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

میزان سهم از بازار

 جالب است بدانید، شرکت بیمه آسیا با بیش از 50 سال تجربه در زمینه ارائه خدمات بیمه بعد از بیمه ایران بزرگترین سهم بازار بیمه‌های ایران را به خود اختصاص داده است. بدیهی است استقبال گسترده عمومی، نشان دهنده رضایت مشتری از بیمه آسیاست.

تعداد مراکز پرداخت خسارت

 برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث آسیا حدود 70 شعبه در نظر گرفته شده است. تعداد زیاد این شعبات دریافت خسارت، باعث سهولت کار بیمه گزار برای دریافت خسارت خواهد شد.

سرویس ارزیابی خسارت سیار

بیمه شخص ثالث آسیا با راه اندازی سرویس ارزیابی خسارت سیار درصدد است تا باعث سهولت خریداران این بیمه شود.

سقف پوشش مالی

 اگر دارای خودرویی گران قیمت هستید، لازم است به سقف پوشش مالی ارائه شده توسط شرکت بیمه دقت کنید. شرکت بیمه آسیا با ارائه سقف 220 میلیون تومانی برای جبران خسارات مالی، یکی از بهترین شرکت‌های بیمه محسوب می‌شود.

امکان خرید آنلاین

شرکت بیمه آسیا برای تسهیل کار خریدار و جلوگیری از اتلاف وقت او ، امکان خرید آنلاین بیمه شخص ثالث آسیا را برای مخاطبان فراهم نموده است. شما با مراجعه به سایت‌های معتبر شرکت بیمه آسیا می‌توانید عملیات خرید آنلاین را انجام دهید.

تخفیف های ارائه شده توسط بیمه شخص ثالث آسیا

یکی از عوامل تاثیرگذار در استقبال مردم از بیمه شخص ثالث آسیا، تخفیف‌های فراوانی است که توسط بیمه آسیا به بیمه گزاران ارائه می‌شود. یکی از این دسته تخفیفات، تخفیفات مناسبتی است که با توجه به اعیاد مختلف سال برای مخاطبان در نظر گرفته می‌شود. از دیگر تخفیفات ارائه شده، تخفیف خودروی صفر کیلومتر است. صاحبان خودروهای صفرکیلومتر از 5 درصد تخفیف ویژه برخوردار می‌شوند. از مهمترین تخفیف‌های ارائه شده توسط بیمه آسیا می‌توان به تخفیف عدم خسارات مالی و جانی اشاره کرد. در واقع به ازای هر سال عدم خسارت 5 درصد به مبلغ تخفیف افزوده می‌شود. البته در صورت وقوع خسارت تمام مبلغ تخفیف ارائه شده از بین نخواهد رفت و جریمه تخفیف طبق جدول زیر محاسبه می شود.

تعداد خسارتیک باردو بارسه بار و بیشتر
میزان کاهش خسارت مالی20%30%40%
میزان کاهش خسارت جانی30%70%100%

پوشش های اصلی بیمه شخص ثالث

پوشش‌های ارائه شده توسط بیمه شخص ثالث آسیا عبارتند از:

پوشش جانی شخص ثالث: سقف پوشش جانی بیمه آسیا طبق نرخ دیه مصوب هرسال تعیین می‌شود.

پوشش مالی شخص ثالث: این نوع پوشش به راننده مقصر تعلق نمی‌گیرد اما تمام خسارات مالی فرد حادثه دیده را طبق سقف مجاز تعیین شده، مورد پوشش قرار می‌دهد. سقف تعیین شده برای بیمه آسیا 320 میلیون تومان است.

بیمه شخص ثالث آسیا

خرید و دریافت بیمه شخص ثالث آسیا

خرید بیمه شخص ثالث ، به طریق حضوری و غیر حضوری امکان پذیر است. شرکت بیمه آسیا، با فراهم آوردن امکان خرید اینترنتی بیمه نامه زمینه ای برای سهولت شما در نظر گرفته است. برای خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث کافی است به سایت‌های آنلاین فروش بیمه آسیا مراجعه کرده و با تکمیل فرم‌های مربوطه به صورت آنلاین و بارگذاری مدارک نسبت به خرید آن اقدام نمایید. یکی از بهترین مزایای خرید بیمه شخص ثالث آسیا، امکان قسط بندی مبلغ حق بیمه است. مدارک لازم برای دریافت بیمه شخص ثالث عبارتند از:

  • مدارک شناسایی خودرو
  • مدارک شناسایی مالک خودرو
  • تکمیل فرم های ارائه شده توسط بیمه مربوطه

روش های تمدید بیمه شخص ثالث آسیا

نکته قابل توجه برای تمدید بیمه شخص ثالث این است که امکان تمدید آنلاین برای مخاطبان فراهم شده است و شما تنها با صرف دقایقی کوتاه می‌توانید بیمه نامه خود را تمدید نمایید. فقط باید دقت کنید که چند روز قبل از انقضای تاریخ بیمه نامه، آن را تمدید نمایید.

روش های استعلام بیمه شخص ثالث آسیا

استعلام بیمه آسیا کاری آسان است. شما با مراجعه به سایت بیمه باما(bimebama.com) می‌توانید به صورت آنلاین  عملیات استعلام بیمه خود را انجام دهید و از میزان تخفیفات ارائه شده آگاهی یابید تا بیمه‌ای مناسب و به صرفه برای خود انتخاب کنید.

مراحل دریافت خسارت مالی و جانی از بیمه آسیا

لیست مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت مالی از بیمه شخص ثالث آسیا مطابق جدول زیر است.

مدارک مورد نیازدریافت خسارت از بیمه آسیا
اصل و کپی کارت یا سند مالکیت خودرو
کپی برابر اصل شده گزارش مقامات انتظامی
اصل و کپی کارت ملی راننده مقصر
کپی بیمه نامه شخص ثالث
گواهی نامه راننده مقصر حادثه
  • دریافت خسارات مالی بیمه آسیا: برای دریافت خسارات مالی بیمه آسیا تکمیل برگه اعلام خسارت، مدارک شناسایی فرد مقصر و حادثه دیده و گزارش نیروی انتظامی الزامی است.
  • دریافت خسارات جانی بیمه آسیا: در موارد منجر به خسارات جانی، علاوه بر مدارک ذکر شده، گواهی های پزشکی مربوط و یا جواز دفن فرد متوفی نیز نیاز است.

معرفی بیمه باما

بیمه باما(bimebama.com)، یکی از مورد اطمینان ترین وبسایت‌های خرید بیمه آسیا محسوب می‌شود که متشکل از کادری مجرب و حرفه‌ای است که به شما بیمه گزار محترم برای دریافت خدمات بیمه کمک می‌کنند. به علاوه مشاوران ما در بیمه باما، به شما پیشنهادات و تخفیفات به روز را یادآوری می‌کنند تا بیمه‌ای معتبر و با بهترین قیمت خریداری نمایید. شما کاربر گرامی،  با مراجعه به سایت بیمه باما، می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن، کارهای مربوط به بیمه اعم از خرید، تمدید، استعلام و… را به راحتی انجام دهید.

بیشتر بخوانید:

بیمه شخص ثالث پارسیان
بیمه شخص ثالث البرز
بیمه شخص ثالث پژو 405
بیمه شخص ثالث ایران
بیمه شخص ثالث ما

بیمه های همکار

بیمه آسیا
بیمه البرز
بیمه کارآفرین
بیمه آرمان
بیمه رازی
بیمه معلم
بیمه نوین
بیمه تعاون
بیمه پارسیان
بیمه دانا
بیمه پاسارگاد
بیمه کوثر
بیمه سرمد
بیمه تجارت نو
بیمه ما
بیمه ملت
بیمه سامان
بیمه سینا
بیمه ایران
آسماری

سوالات متداول

بیمه شخص ثالث یکی از انواع بیمه خودرو است که خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص زیان‌دیده را پرداخت می‌کند. داشتن بیمه شخص ثالث برای تمامی وسایل نقلیه موتوری اجباری است.

طبق قانون، داشتن بیمه شخص ثالث برای تمامی دارندگان وسایل نقلیه موتوری (سواری، مسافری، خودروی بارکش، موتور سیکلت و ...) الزامی است.

اولاً حرکت وسیله نقلیه بدون داشتن بیمه شخص ثالث، ممنوع است و پلیس راهنمایی رانندگی در هر زمانیکه متوجه نداشتن بیمه شخص ثالث یک وسیله نقلیه شود، می‌تواند آن را توقیف کند. درصورتی‌که یک وسیله نقلیه دارای بیمه‌نامه شخص ثالث نباشد و دچار حادثه شود، راننده تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالیاشخاص زیان‌دیده، زندانی می‌شود. همچنین، در هر زمان که راننده بخواهد بیمه شخص ثالث بخرد، باید جریمه دیرکرد آن را که قابل بخشش نیست، بپردازد. از سوی دیگر، فروش وسیله نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث،امکان‌پذیر نیست.

علاوه بر آنکه خرید بیمه شخص ثالث برای تمامی دارندگان وسایل نقلیه موتوری الزامی است، داشتن این بیمه می‌تواند خسارات مالی و جانی ناشی از بروز حادثه را که می‌تواند تا مرز صدها میلیون تومان باشد، جبران نماید.

خسارت مالی در بیمه شخص ثالث، به معنای خسارتی است که در جریان حادثه به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود.